Cumartesi, Şubat 3, 2024
Ana SayfaAraba ParçalarıPrins LPG Fiyat Bilgisi: Prins LPG fiyatı 2023

Prins LPG Fiyat Bilgisi: Prins LPG fiyatı 2023

Prins LPG fiyat bilgisi vermeden önce Prins LPG markası hakkında bir takım önemli bilgileri vermemiz daha doğru olacaktır. Likit Petrol Gazı olarak ifade edilen LGP için üretilen bir marka olan Prins LPG fiyat bilgisi sık araştırılan konular arasındadır. Bu sistemler sayesinde benzinli araçlar da LPG ile çalışabilir ve bu şekilde akaryakıt açısından da maliyetler düşer.

Peki, Prins LPG fiyatları ne durumda? Prins LPG sistemi nasıl kurulur? İşte merak edilen detayları içeriğimizde sizler için derledik!

PRİNS LPG KURULUMU NASIL YAPILIR?

Bu sistemin fiyatı kadar kurulum şekli de merak edilmektedir. Ancak şunu söylememiz gerekiyor ki, kurulum kesinlikle bir uzman ekip tarafından yapılması gerekmektedir. Genel olarak araç tipine ve modele göre Prins LPG kurulumu değişkenlik gösterebilir. Ancak genel kurulum şekli şu şekilde olacaktır:

Aracın modeli ve tipine göre gerekli olarak bütün parçalar ayarlanır.

Motor bölgesi bu sistem için ayarlanır.

Gaz bağlantısı burada çok önemlidir. Mutlaka dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Gaz tankı ve boru hattı, araç altına güvenli bir şekilde monte edilmelidir.

Sızdırmaz bağlantıların bu aşamada kontrol edilmesi gerekir.

Bunun dışında elektronik sistem ve araç elektronik sistemi bağlanır. Bu şekilde sistem çalışır bir hale gelir.

Son olarak artık sistemin test edilmesi gerekir. Basınç ve sızdırmazlık başta olmak üzere çeşitli parametreler kontrol edilir ve sistemin nasıl çalıştığı incelenir.

Yetkili bir servis tarafından yapılan bu işlem sonrasında sertifikasyon ve kayıt işlemi de yapılarak süreç tamamlanır.

Belirttiğimiz bu aşamalar genel prins kurulumunun nasıl yapıldığı ile ilgilidir. Yukarıda belirttiğimiz gibi bu süreç aracın modeline ve türüne göre değişkenlik gösterebildiği unutulmamalıdır.

Screenshot 4
Günümüzde pek çok araç yakıttan tasarruf için Prins LPG tercih etmektedir.

PRİNS LPG FİYATI PAHALI MI?

Araçlar, hayatımızın hemen hemen her anını kolaylaştırmaktadır. Ancak ekonomik açıdan artık günümüzde pek çok kişi aracın yakıt ve bakım masraflarına yetişmekte de zorlanmaktadır. Artış gösteren akaryakıt fiyatlarından sonra pek çok kişi yakıttan nasıl tasarruf edebileceğini araştırmaktadır. Özellikle diğer yakıt türleri arasından bir nebze daha uygunluğu ile ortaya çıkan LPG, sıkça tercih ediliyor. Sıvılaştırılan petrol gazı olan LPG, pek çok araçta kullanılıyor. Araçların LPG dönüşünün yapılmadan önce çeşitli noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Son dönemlerin sıkça merak edilen ve tercih edilen Prins LPG fiyatları ve sürecin nasıl işlediğine dair çeşitli detayları sizlere aktardık:

Öncelikle sistemin çok ucuz olmadığını söylememiz gerekiyor. Bu sebeple sorunlarla karşılaşma oranının düşük olduğu markaları tercih etmek bütçenize ve zamanınıza ciddi yararları olacaktır. Genel olarak merak edilen Prins LPG fiyat listesi hakkında konuşulan rakamlar şu şekilde:

PRİNS LPG FİYAT LİSTESİ

MARKA VE MODEL BİLGİSİFİYAT BİLGİSİ
4 SİLİNDİR SIRALI SİSTEM TEKNOMAX3.250 Türk Lirası
4 SİLİNDİRLİ SIRALI SİSTEM SİLVER4.200 Türk Lirası
4 SİLİNDİR SIRALI SİSTEM VSI 2 4.700 Türk Lirası
4 SİLİNDİR SIRALI SİSTEM VSI 2(TURBO)5.000 Türk Lirası
4 SİLİNDİR SIRALI SİSTEM (FSI-TSI)6.000 Türk Lirası
4 SİLİNDİR GDI LİKİT SİSTEM9.750 Türk Lirası
5 SİLİNDİR SIRALI SİSTEM5.350 Türk Lirası
6 SİLİNDİR SIRALI SİSTEM5.700 Türk Lirası
8 SİLİNDİR SIRALI SİSTEM6.000 Türk Lirası

 

PRİNS LPG MONTAJ FİYATLARI NE KADAR?

Prins fiyatlarını genel olarak yukarıda sıraladık. Bunun dışında Prins LPG montaj fiyatları da merak edilmektedir. Montaj fiyatları da aracın durumuna, modeline, montajını yapılacak yerine ve kişinin uzmanlık türüne göre değişebilir. Ancak genel olarak bir fiyat bilgisi sahibi olmak isteyenler için Prins LPG montaj fiyatlarının 2 bin 500 TL ile 6 bin TL arasında olduğunu söylememiz mümkün.

Fiyatlar hakkında daha net ve kesin bir rakam duymak istiyorsanız, aşağıdaki prins bayilerine ulaşarak yetkili birinden fiyat alabilirsiniz.

Güncel Prins LPG fiyatları
Prins LPG fiyatı modele ve markaya göre değişkenlik göstermektedir.

PRİNS BAYİLERİNE NEREDEN ULAŞABİLİRİM?

Aracına prins LPG sistemi taktırmak isteyenlerin en çok araştırdığı konulardan bir diğeri de prins bayilerinin nerede olduğudur. Bu bayilere şu kanallar üzerinden ulaşabilirsiniz:

  • Prins’in resmi web sitesi üzerinden bilgi alabilir, bulunduğunuz konuma en yakın adresi alabilirsiniz.
  • Prins’i arayarak, müşteri hizmetlerinin yardımı ile bulunduğunu bölgedeki bayilerle telefonla iletişime geçebilirsiniz.
  • Bunların dışında başta Google ve Yandex olmak üzere çeşitli sanal haritalarda bulunduğunuz bölgedeki Prins LPG bayilerine ulaşabilirsiniz.
BENZER İÇERİKLER

ÇOK OKUNANLAR