Cuma, Şubat 23, 2024
Ana SayfaAraba ParçalarıLovato LPG Fiyat Listesi 2023 Güncel

Lovato LPG Fiyat Listesi 2023 Güncel

Lovato LPG fiyat listesi güncel rakamlar! Araç sahipleri artan akaryakıt fiyatları sonrasında yakıt konusunda nasıl bir tasarruf yapacaklarını merak ediyor. Özellikle son dönemlerde Lovato LPG fiyat listesi araştırma konusu oldu! Sizlerin de bildiği gibi LPG dönüşümü doğru bir şekilde yapıldığı zaman sürücülere ciddi oranda yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Peki, Lovato LPG fiyat listesinde son durum ne? Montajlar ne kadara yapılıyor? Merak edilenleri sizler için derledik!

LPG DÖNÜŞÜMÜ ZOR BİR İŞLEM Mİ?

LPG dönüşümü doğru bir şekilde yapıldığı zaman araç sahiplerine ciddi olarak yakıt alanında büyük tasarruflar sağlamaktadır. Ancak dönüşümün riskli bir işlem olduğunu söylemek istiyoruz. Alanında uzman olan kişiler ya da firmaların doğru yapmadığı dönüşümler araçta bir takım problemlere neden olabilir. Bu sebeple araçların geç çalışması, rölantinin bozulması, gaz kaçağı sorununun ortaya çıkması ve araçların performanslarının ciddi olarak düşmesine neden olabilir.

144641 927900791
Aracına LPG taktırmak isteyenler Lovato LPG fiyat listesini araştırıyor.

Bu tür olumsuzluk durumlarla karşı karşıya gelmemeniz için eğer aracınıza LPG dönüşümü yaptırmayı düşünüyorsanız, bu noktada mutlaka belirtilen standartlara uygun yerlerle çalışmanızı öneriyoruz. Bu noktada ön plana çıkan Lovato LPG fiyat listesi ile de merak konusu olmaktadır. İçeriğimizin devamında Lovato LG fiyat ve montaj listesi hakkında merak edilenleri sizler için aktardık.

YAKIT TÜKETİMİ NASIL AZALIR?

Sürücülerin brent petrolle beraber artan akaryakıt fiyatları sonrasında yakıt tüketimi nasıl azalır? Sorusuna yanıt aramaya başladığı belirtiliyor. Yakıt tüketimini azaltmak adına birkaç püf noktayı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Her şeyden önce aracınızın periyodik bakımını yaptırmayı asla ihmal etmeyin. Aracın ya ve filtre bakımının yapılmaması ne yazık ki aracın daha fazla yakıt tüketmesine neden olur.

Aracınız için doğru lastiği tercih edin. Lastik ayarınız bozuk olmasın. Ön takımların kontrolünü de düzenli olarak yaptırın.

Araç kullanım hızınızı ayarlayın. Şehir içinde olsanız bile dur kalk yapma sıklığını olabildiğinde azaltmaya çalışın.

Ani fren yapmayın. Aracınızı yüksek devirlerde kullanmamayı alışkanlık haline getirin.

Aracınız için kaliteli yakıt kullanmaya özen gösterin. Bu şekilde yakıt tüketiminiz azalacaktır.

Aracı doğru viteste kullanın. Doğru devir ve doğru viteste araç kullanımı aracın performansını artırı. Bununla birlikte yokuş aşağıya inerken aracı boşa almak yerine en yüksek vitese alın.

Klima ve ısıtma sistemlerini gereksiz kullanmayın. Kullanırken de camın kapalı olmasına özen gösterin.

LPG TAKTIRMANIN MAALİYETİ NEDİR?

LPG taktırmak isteyenlerin doğal olarak araştıracağı ilk konular arasında fiyat listesi bulunmaktadır. LPG taktırmanın maliyeti araçların marka ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatların ortalama olarak 3 bin TL civarında başlayıp, tercih edeceğiniz marka ve modele göre 10 bin TL’ye kadar çıkabileceğini belirtebiliriz. Fiyatlar için ayrıntılı bilgi almak isterseniz yetkili servisleri ziyaret edebilirsiniz.

Taktırılan LPG tanklarının ömrü ortalama 10 yıldır. 10 yılı geçen LPG tanklarında bazı riskler ortaya çıkacaktır. Durumun bu şekilde olmaması adına mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda araç muayenesine girecek araçlarda LPG tank ömrünü doldurması halinde de muayenelerden geçemeyeceğinizi belirtmek istiyoruz.

lovato di kit min
Lovato LPG fiyat listesi marka ve modele göre değişmektedir.

LOVATO MARKA LPG

Son dönemlerde sıkça tercih edilen LPG modelleri arasında Lovato bulunmaktadır. Lovato LPG üretimi İtalya’da yapılmaktadır. LPG açısından çok geniş bir pazarının olduğu marka aynı zamanda dünya genelinde de pek çok ülkede satışa çıkmaktadır.

EN İYİ LPG HANGİSİDİR?

Çok çeşitli LPG markası bulunmaktadır. Ancak direkt olarak bir LPG markasının en iyi olduğunu söylemek biraz yanlış olabilir. Çünkü bu durum biraz sürücülerin tercihlerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ancak en iyi LPG markasına karar vermek istiyorsanız, aşağıdaki kriterlere göz atarak marka üzerinde karar vermeniz daha doğru olacaktır:

Markanın kalitesi ve güvenilir olması: Tercih edeceğiniz LPG markanın kaliteli olması ve beraberinde güvenilir olması müşteri memnuniyetini artıracaktır.

Fiyat: Fiyat, sürücülerin en önemli kriterleri arasında yerini almaktadır. Bu sebeple fiyatların markalara göre farklılık gösterdiğini ve bazı markaların diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olabileceğini söylememiz gerekiyor. Ancak her zaman en uygun fiyatlı LPG’nin en kötü olmayacağı gibi en pahalı LPG’nin de en iyi olmayacağını bilmelisiniz.

Müşteri Hizmetleri: Yaşayabileceğiniz olumsuz durumlara karşı mutlaka karşınızda bir muhatap bulabilmelisiniz. Bu noktada da markanın müşteri hizmetlerine ulaşım kolaylığı, yanıt verme ya da cevap alma süreniz çok önemlidir.

Kullanım Oranı: Her markanın ülke genelindeki kullanım oranı farklıdır. Belirli markanın fazla kullanılması, o ürününün iyi olduğunu gösterebilir.

Yukarıdaki kriterlere göre Lovato markasının aslında iyi ve kriterleri karşılayan bir LPG markası olduğunu söylememiz yanlış olmaz.

LOVATO LPG FİYAT LİSTESİ 2023

Marka/ModelFiyat
Lovato 4 Silindir E-GO Sıralı Sistem Kit550 €
Lovato 4 Silindir C-OBD II Sıralı Sistem Kit600 €
Lovato 4 Silindir C-OBD II Ultra HP Kit655 €
Lovato 5 Silindir C-OBD II Ultra HP Kit820 €
Lovato 6 Silindir C-OBD II Ultra HP Kit835 €
Lovato 8 Silindir C-OBD II Ultra HP Kit875 €
Lovato Karbüratörlü Kit320 €
Lovato Karbüratörlü Regülatör95 €
Lovato Direkt Enjeksiyon Kit810 €
Lovato EXR Direkt Enjeksiyon Kit835 €
Lovato Direkt Enjeksiyon UHP Kit865 €
Lovato EXR Direkt Enjeksiyon UHP Kit890 €
Lovato 8 Silindir Qashqai Kit800 €

 

Ürün AdıPeşin Taksit
Lovato 4 Silindir E-GO Sıralı Sistem Kit450 €480 €
Lovato 4 Silindir C-OBD II Sıralı Sistem Kit500 €535 €
Lovato 4 Silindir C-OBD II Ultra HP Kit555 €595 €
Lovato 5 Silindir C-OBD II Ultra HP Kit720 €765 €
Lovato 6 Silindir C-OBD II Ultra HP Kit735 €780 €
Lovato 8 Silindir C-OBD II Ultra HP Kit775 €825 €
Lovato Karbüratörlü Kit220 €235 €
Lovato Karbüratörlü Regülatör65 €70 €
Lovato Direkt Enjeksiyon Kit710 €765 €
Lovato EXR Direkt Enjeksiyon Kit735 €790 €
Lovato Direkt Enjeksiyon UHP Kit765 €830 €
Lovato EXR Direkt Enjeksiyon UHP Kit790 €855 €
Lovato 8 Silindir Qashqai Kit 700 €745 €

 

EN YAKIN LOVATO BAYİLERİ NEREDE?

Lovato bayileri ülke geneline yayılmıştır. Aracına Lovato marka LPG taktırmak isteyen ya da bilgi almak isteyenler en yakın Lovato bayilerini ziyaret etmek istiyor. Peki, hangi illerde Lovato bayisi bulunuyor. İşte Lovato bayilerinin olduğu illerin tam listesi:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, İstanbul, İzmir, Zonguldak, Şanlıurfa ve Şırnak

Hangi ilin hangi bölgesinde Lovato şubesinin olduğunu görüntülemek için BURAYA TIKLAYIN

BENZER İÇERİKLER

ÇOK OKUNANLAR