Pazar, Temmuz 7, 2024
Ana SayfaAraba BilgiTOGG Fiyat Bilgisi: TOGG Özellikleri Nedir?

TOGG Fiyat Bilgisi: TOGG Özellikleri Nedir?

Ülkemizin son dönemlerdeki en büyük başarıları arasında ürettiği TOGG bulunuyor. TOGG fiyat bilgisi, TOGG özellikleri ve merak edilen daha nice şeyi içeriğimizde bulabilirsiniz! İşte güncel TOGG fiyat bilgisi ve detaylar

TOGG aslında aslını Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu adından almıştır. TOGG şeklinde kullanılmaktadır. 5 tane elektrikli araç modelinin üretildiği bu proje aslında hem yerli hem de milli bir araç üretmek amacı ile yola koyuldu. TOGG fiyat bilgisi belli olduktan kısa bir süre sonra vatandaşların yoğun talebi ile karşılaştı.

Ancak son dönemlerde gelen peş peşe zamlardan ne yazık ki TOGG da nasibini almış oldu. TOGG fiyat bilgisinin güncellendiği açıklandı.

TOGG fiyatı son dönemde peş peşe 2 defa zamlandı.

2018 YILINDA AÇIKLAMIŞTI

Aslında TOGG projesi 2018 yılında duyurulmuştu. O dönemde yeni bir fabrika inşa edilmediği için hem tasarım hem de üretim tek bir yerde yapılamadı. Bu sebeple tasarımlar farklı, imalat yapan fabrikalar farklı yere inşa edilmişti.

Şu anda TOGG üretimi yapan fabrika Bursa2nın Gemli ilçesinde bulunmaktadır. Fabrikanın yeni yapımına 18 Temmuz 2022’de başlandı. Fabrikanın bulunduğu alanın ortalama 1 milyon 200 bin metrekare olduğu söylenmektedir.  Fabrikada bir yıl içerisinde ortalama 50 bin araç üretme hedefi bulunmaktadır.

TOGG ÖZELLİKLERİ

TOGG fiyatı kadar özellikleri ile de ön planda olmaktadır. Elektrikli araçlar, teknolojileri bakımından en iyisidir. Aracın bataryası ortalama olarak tek seferde 500 km kadar yol gidebilir. Hız şarj edilmesi özelliği ile sadece 30 dakika içerisinde yüzde 80 civarında şarj olabiliyor. Bunun dışında TOGG özelliklerinden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Entegre akıllı asistan
  • 360 derece kamera sistemi
  • Otomatik park etme özelliği
  • Yapay zeka destekli sürüş teknolojileri

Görüldüğü gibi son derece teknolojik özelliklerle donatılmış olan TOGG, herkesi kendine hayran bırakıyor.

TOGG TASARIMI NASIL?

TOGG fiyat bilgisi kadar tasarım konusu da sıkça araştırılmaktadır. Tasarımının şık ve modern bir görünüme ulaştığı TOGG, yüksek teknolojik özellikleri dışında lüks bir iç mekanı bulunmaktadır. Aracın performansı artarken, yakıt tüketiminin azalması için aerodinamik tasarımı mevcuttur.

İç mekanının geniş olması ile birlikte son derece lüks ve konforludur. Koltukları deri kaplamalı olup, ek olarak araç içerisinde dokunmatik ekran, dijital gösterge paneli, dinamik sinyalleri ve panoramik cam tavanı bulunmaktadır.

264212 scaled
TOGG fiyatı 1 milyon 207 bin liradan 1 milyon 227 bin 500 liraya yükseldi.

TOGG SEDAN HAKKINDA MERAK EDİLENLER

TOGG Sedan hakkında da araştırmalar merak edilmektedir. Elektrikli bir araç olan TOGG Sedan’ın teknolojisinin son derece yüksek olduğu söylenmektedir. 2 adet elektrikli motoru olan aracın motor gücünün 200 kW olduğu belirtilmektedir. Bu motorlar sayesinde aracın 100 kilometreye çıkma süresi sadece 7,6 saniyedir.

Bataryanın kapasitesi 80 kWh’dir. Tam dolu bir batarya ile 500 km yol gidebilirsiniz. 30 dakika içerisinde yüzde 80 şarj dolumu yapılmaktadır.

TOGG ORTAKLARI KİMDİR?

TOGG’un 6 önemli ortağı bulunuyor. Ortaklarını ve kısa bilgilerini şu şekilde söyleyebiliriz:

  • Zorlu Holding: Ülkemizin en önde gelen holdinglerinden biri olduğu ifade edilen Zorlu Holding, elektrikli araların şarj altyapısı ve üretim tesisleri ile ilgili çalışmalar yapmaktadır.
  • Turkcell: Herkesin yakından tanıdığı Turkcell, araç içi dijital hizmetlerin oluşturulması için çalışmalar yapmaktadır.
  • Farplas: Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olan Farplas, görev parçaları ve iç mekan tasarımı alanında çalışıyor.
  • BMC: Türkiye’mizin en önde gelen savunma sanayi şirketleri arasında olan BMC, teknolojik altyapıyı oluşturmak için çalışmalar yapıyor.
  • Anadolu Grubu: Türkiye’nin en büyük holdingleri arasında olan Anadolu Grubu, araç sektörü içerisinde uzun yıllar boyunca faaliyet gösterdiği bilinmektedir. TOGG’un önemli yatırımcıları arasında bulunmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği: Kısa adı TOBB olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin aslında TOGG’un ana ortağı olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır.

TOGG FİYAT BİLGİSİ

TOGG fiyatları hakkında merak edilen pek çok detay bulunuyor. Aracın paketleri ve sürüş menzillerine göre fiyat bilgisinin değiştiğini söyleyebiliriz. 3 model ve modellerin menzillerine göre fiyatlar şu şekilde:

Model  Menzil  Hızlı Şarj  Güç         TorkÇekiş     Fiyat
T10X V1314 Km28 DK160 kW – 218 PS350 NmArkadan İ.953.000₺
T10X V2314 Km28 DK160 kW – 218 PS350 NmArkadan İ.1.055.000₺
T10X V2523 Km28 DK160 kW – 218 PS350 NmArkadan İ.1.215.000₺

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

ÇOK OKUNANLAR