Cumartesi, Şubat 3, 2024
Ana SayfaAraba HaberleriTesla, ABD'deki otomobil fiyatlarında indirime gitti!

Tesla, ABD’deki otomobil fiyatlarında indirime gitti!

Son günlerde fiyat istikrarı yakalayamayan Tesla,fiyatlarla sürekli oynamaya devam ediyor. Firma, ABD’de en yüksek fiyatlı iki elektrikli otomobil modelinin rakamlarını düşürdü.

ABD merkezli elektrikli araba üreticisi Tesla, Model S sedan ve Model X crossover’ın bütün versiyonunun fiyatlarını yine değiştirdi.

Güncel fiyatlar, bu senenin başından beri elektrikli araba üreticisi adına yapılan beşinci fiyat güncellemesi olduğu belirtildi.

Şirketin kurumsal sitesinde yer alan fiyatlara göre Tesla, Model S ve Model X fiyatlarında yüzde 4 ila yüzde 9 arasında bir indirime gitti.

2023 Yeni Tesla fiyatı nedir?

Model S’in fiyatı yüzde 5 düşüşle 89 bin 990 dolara azalırken, Model S Plaid fiyatı yüzde 4 düşüşle 109 bin 990 dolara getirildi.

Model X’in fiyatı da yüzde 9 indirimle 99 bin 990 dolara çekilirken, Model X Plaid fiyatı yüzde 8 düşüşle 109 bin 990 dolar olarak saptandı.

Elon Musk, 1 Mart’taki Yatırımcı Günü’ndeki açıklamasında, fiyattaki az miktarda yapılan değişikliklerin dahi talep açısında önemli miktarda bir etkisi olduğunu açıklamıştı.

BENZER İÇERİKLER

ÇOK OKUNANLAR