Cuma, Şubat 2, 2024
Ana SayfaAraba BilgiOpel Crossland Nasıl Araç 2023? Alınır mı?

Opel Crossland Nasıl Araç 2023? Alınır mı?

Dikkat çeken araçlar arasında olan Opel Crossland nasıl bir araç? Opel Crossland alınır mı? Crossland özellikleri ve merak edilen her şeyi içeriğimizde bulabilirsiniz!

Crossland özellikle tasarımının yanı sıra araç içerisinde özellikleri ile dikkat çekiyor. Bununla birlikte araçta düşük yakıt tüketimi olduğunu da söyleyebiliriz. Yakıt cimrisi olan araçları sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken araçlar arasında! Güvenlik açısından da son derece donanımlı olan Crossland SUV arayanların ilk araştırdığı araçların başında geliyor.

Crossland Opel tarafından üretilmiştir. Alman araç üreticisi olan Opel bu modeli 2017 yılında piyasaya sürdü. Bir SUV modeli olarak karşımıza çıkan Opel Crossland tasarımı ve son teknolojik özellikleri ile dikkat çekiyor.

Opel Crossland nasıl bir araç?
Opel Crossland sınıfının en iyi araçları arasında bulunmaktadır!

OPEL CROSSLANS MOTOR ÖZELLİKLERİ HAKKINDA

Motor   HP          Şanzıman            Vites
1.2L PureTech benzinli motor83 HP    ManuelOtomatik6 İleri
1.2L PureTech benzinli motor110 HP  ManuelOtomatik6 İleri
1.5L BlueHDi dizel motor 102 HPManuel6 İleri
1.5L BlueHDi dizel motor102 HPOtomatik8 İleri

 

OPEL CROSSLAND FİYAT BİLGİSİ

Fiyatlar araçların modeline göre değişkenlik göstermektedir. Ancak ortalama olarak fiyatları 780 bin TL ile 918 bin TL arasında değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Kalitesi, özellikleri ve yakıt tüketiminin azlığı ile birlikte aslında tam da fiyatını hak eden bir araç olduğunu söylememiz mümkün.

OPEL CRPSSLAND ÖZELLİKLERİ

Opel Crossland’ın çok fazla özelliği bulunmaktadır. Özellikleri ile dikkat çeken araç, aslında güvenli bir sürüş için gerekli olan pek çok deneyimi bir arada sunmaktadır. Yüksek performansının dışında araçta bulunan özellikler şu şekildedir:

Otomatik Frenleme Sistemi: Aracın en öneli özelliği aslında otomatik acil frenleme sistemidir. Bu sistem, aracın önünde bulunan engellere yaklaştığınız zaman sizlere uyarı verecektir. Gerektiği durumda da otomatik olarak fren yapara çarpışmayı önleyecektir. Bu şekilde sürücünün dikkatinin dağılması halinde bile araç güvenli bir şekilde durabilecektir.

Şerit Takip Sistemi: Araçta aynı zamanda şerit takip sistemi de bulunmaktadır. Bu şekilde sürücüler yol kenarındaki çizgileri daha da dikkatli bir şekilde takip ederler. Sürücü şeritten ayrılmaya başlasa bile araç kendisini doğru şeride yönlendirecek ve bu şekilde kaza riski daha da azalacaktır.

Trafik İşaret Tanıma Sistemi: Araç içerisinde bulunan trafik işareti tanıma sistemi çok önemlidir. Bu şekilde sürücüler trafik işaretlerini daha dikkatli bir şekilde görebileceklerdir. Hız limiti değiştiği zaman araç sürücüye uyarı verecektir.

Gece Görüş Sistemi: Araç gece görüş sistemi ile donatılmıştır. Bu şekilde gece yola çıksanız bile güven içerisinde aracınızı sürebileceksiniz. Gece yollarda daha rahat bir sürüş deneyimi yaşamak isteyenlere güzel haber!

Kör Nokta Uyarı sistemi: Araçların sıkça kaza yapmalarının nedeni aslında kör noktalardır. Bu noktada Opel Crossland aracında bulunan kör nokta uyarı sistemi sayesinde araç, sürücüyü diğer araçların varlığı konusunda uyarır. Bu şekilde sürücüler daha rahat ve güvenli bir şekilde trafiğe çıkabilir.

ABS, EBD VE ESP: Araç içerisinde aynı anda ABS, EBD ve ESP teknolojileri bulunmaktadır. ABS sistemi araç içerisinde ani fren durumlarında kaymayı engeller. EBD ise frenleme basıncısını dengeler bu şekilde daha etkili fren yapabilirsiniz. ESP sistemi ise aracın kaymasını engeller, bu şekilde sürücüler dengesini daha rahat bulabilir.

Hava Yastıkları: Bir aracın olmazsa olmaz özellikleri arasında hava yastıkları bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde meydana gelebilecek bir çarpışma durumunda araç içerisindekiler daha az hasar görecektir. Bu da kazanın sonucunu ciddi olarak etkileyecektir.

opel crossland 2020 2024 1685357790.5068882
Opel Crossland özellikle frenleme sistemindeki yenilikleri ile dikkat çekiyor.

Emniyet Kemeri Uyarı Sistemi: Araçta emniyet kemeri uyarı sistemi bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde sürücünün emniyet kemeri takılı değilken gideceği mesafeyi hesaplayarak gösterge paneline uyarı verdiği görülmektedir. Sürücüler bu şekilde araç içerisinde daha bilinçli davranır ve güvenlikleri artar.

Park Yardımı: Sürücülerden bazıları park konusunda ciddi sorun yaşıyor olabilir. Bu noktada Opel Crossland, aracın park edilmesi sırasında meydana gelebilecek çarpışma riskini en aza indirebileceği gibi sürücülere de yardımcı olmaktadır. Bu şekilde daha kolay park yapabilirsiniz.

Bölgesel Frenleme: Opel Crossland aracının en önemli özelliklerinden bir tanesi de bölgesel frenlemedir. Bu özellik ile sürücünün dikkati dağılmış olsa bile kendisine yaklaşan diğer araçların tespit edilmesi sağlanır. Bu şekilde gerekli durumlarda ani fren yaparak çarpışma önlenir.

BENZER İÇERİKLER

ÇOK OKUNANLAR