Pazartesi, Şubat 5, 2024
Ana SayfaAraba BilgiChevrolet Alınır mı? Chevrolet Fiyatları 2023

Chevrolet Alınır mı? Chevrolet Fiyatları 2023

Popüler araç markaları arasında olan Chevrolet araçlar hakkında en çok Chevrolet fiyatları konusu araştırılıyor. Fiyatlarının diğer modellere göre daha uygun olduğu bu araçlar sizin kafanızı karıştırmış olabilir. Peki, gerçekten Chevrolet alınır mı? Chevrolet fiyatları ne durumda? İşte merak edilenler..

CHEVROLET ARAÇ ALINIR MI?

İkinci el araçlar arasında en çok ilanların olduğu modelleri Chevrolet araçlar oluşturmaktadır. Aracın özellikle yeden parçalarının bulunup bulunamayacağı merak konusu. Öncelikle şunu söyleyebiliriz ki, bir aracın üretimi durmuş olsa bile o marka 10 yıl boyunca müşterileri için yedek parçayı elinde tutmak zorunda. En azından şunu biliyoruz. Önümüzdeki yıla kadar Chevrolet araçlarının yedek parçaları ülkemizde olacak.

ArabaTeknikBilgi Chevrolet Cruze 1 1 1
Chevrolet fiyatlarının bu kadar düşük olmasının sebebi yedek parça sorunudur.

Eğer çok uzun vadede araç kullanmayı düşünmüyorsanız, fiyat açısından da size uygun gelirse Chevrolet araç satın alabilirsiniz. Ancak satın alırken LPG takılmamış olmasına özen göstermenizi öneriyoruz. Eğer kesinlikle LPG olmalı derseniz de LPG takılmamış bir araç bulun ve güvendiğiniz bir markayı güvendiğiniz bir ustaya dikkatli bir şekilde taktırın. En azından aracın geçmişi hakkında net bir bilgiye sahip olmuş olur, kafanızda soru işaret kalmamış olursunuz.

Bunun dışında aracın ilerleyen yıllarda yedek parça sıkıntısı yaşabileceğini de unutmadan aracı kullanın.

CHEVROLET TÜRKİYE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Chevrolet Türkiye’den çekilerek pek çok kişiyi şaşırtmıştı. Ancak daha sonra yetkili servis tarafından yapılan açıklamaya göre 2024 yılına kadar orijinal parçaların tedarik edileceği şu şekilde duyurulmuştu:

“Bir Chevrolet müşterisi olarak, Chevrolet’nin gelecekte size ve aracınıza hizmet vermeye devam edeceği konusunda rahat olabilirsiniz. Chevrolet yetkili servisleri, Chevrolet araçları için servis hizmeti vermeye ve orijinal Chevrolet parçalarını tedarik etmeye bugün olduğu gibi devam edecektir. Chevrolet araçları ile ilgili yazılı garanti veya servis planları aynen devam edecektir ve söz konusu anlaşmanın hükümlerine uygun olarak tam olarak yerine getirilecektir.

Yaklaşık 2000 Chevrolet servis noktası Batı ve Orta Avrupa’da hizmet vermeye devam ederek, aracınızın gelecekte ihtiyaç duyabileceği servis, onarım ve garanti işlemlerini gerçekleştirecektir. Türkiye genelinde 66 yetkili servis sizlere hizmet vermeye devam edecektir. Türkiye genelinde son yeni Chevrolet aracının satılmasından itibaren en az 10 yıl boyunca (2024 yılına kadar) Chevrolet araçları için Chevrolet orijinal parçalarını tedarik etmeye devam edeceğiz. Yetkili servislerin adreslerini buradan bulabilirsiniz. Desteğe ihtiyaç duyarsanız, müşteri danışma hattımızı da arayabilirsiniz: 0212 375 52 61″

CHEVROLET FİYATLARI NE KADAR?

Chevrolet fiyatları düşük olması ile dikkat çekiyor. Peki, bu markanın araçlarının fiyatı neden bu kadar düşük? Bu aracın ikinci ellerinin değerinin düşmesinin en temel sebebi, markanın çekilmiş olması ve 2024 tarihinden sonra orijinal parça tedarikinin olmaması. Çünkü aracın sunmuş olduğu yüksek kalite ve fiyatlar arasındaki ciddi dengesizlik vatandaşların kafasını karıştırmış durumda.

Eğer sizin de araç ihtiyacınız kısa bir süreliğine ise işinize yarayacak süre içerisinde kullanabilir 1- 2 yıl içerisinde satabilirsiniz. Şunu unutmamanızda yarar var: Chevrolet fiyatları gittikçe düşecektir. Ancak aracın 2024 yılından sonra tedarik sıkıntıları başlayacaktır.

2. el araç olarak bakıyorsanız, fiyatların ortalama olarak motora, kullanım şekline ve yıpranmışlığına göre değişkenlik gösterebiliyor. Ancak genel olarak temiz olan ve kilometresi çok yükselmemiş araçların fiyatları 200 bin TL ile 400 bin TL arasında değişmektedir. Sıfıra daha yakın olan araçlarının fiyatlarının 1 milyon TL civarında olduğunu ikinci el araç satışı yapan sitelerde görüntüleyebilirsiniz.

Chevrolet fiyatları 2. el araç satışı sitelerinde çok uygun!
Chevrolet fiyatları ortalama 200 bin TL civarında başlamaktadır.

CHEVROLET YAKIT TÜKETİMİ

Chevrolet fiyatları kadar yakıt tüketimi ile de dikkat çekmektedir. Bu aracın benzinli motorları, benzer hacimde olan rakiplerinden daha fazla yakıt tükettiği bilinmektedir. Bu sebeple araçların büyük bir kısmında LPG sisteminin takıldığını görebilirsiniz. Kısaca yakıt tüketiminin fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Chevrolet araçlar genel olarak sorunlu aksamlara sahip olan araçlar değildir. Ancak Chevrolet LPG takıldığında sorun çıkarma olasılığının olabileceğini her zaman göz önünde bulundurmalısınız.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki Chevrolet fiyatları diğer araçlara kıyasla çok uygundur. Bu sebeple eğer ani bir araç ihtiyacınız varsa bütçenizi zorlamadan 2. El Chevrolet araç alabilirsiniz. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi orijinal parça sıkıntısını da unutmamanız gerekiyor. Aracın kısa süre içerisinde çarpışma testlerinden de 1,5 yıldız aldığının da altını çizmek istiyoruz.

 

BENZER İÇERİKLER

ÇOK OKUNANLAR